Zpět na výpis článků

Kolik stojí osobní skladování s přepravou v Praze

Kolik stojí skladovací jednotky?

Osobní skladování představují cenově dostupný a pohodlný způsob uložení vašich věcí. Lidé potřebují uskladnění věcí z různých důvodů. Můžete se stěhovat a mezitím potřebujete uskladnit své věci. Nebo si prostě chcete doma udělat pořádek, aniž byste se museli zbavovat svých věcí. Ať už je důvod jakýkoli, je důležité najít správnou skladovací jednotku pro vaše potřeby. Určit, kolik skladování stojí, může být složité, protože existuje mnoho různých možností.

Cena skladovací jednotky se může lišit v závislosti na velikosti a typu jednotky, kterou si vyberete. V tomto příspěvku se podíváme na různé typy skladovacích jednotek a náklady na jednotlivé typy skladovacích jednotek. Možná budete překvapeni některými inovativními a pohodlnými možnostmi, které jsou k dispozici!

Jaká je průměrná cena skladovací jednotky?

Průměrná cena skladovací jednotky se pohybuje mezi 500 až 10.000 Kč za měsíc. Jedná se o široké rozpětí, protože náklady na skladovací jednotky se mohou lišit v závislosti na velikosti, typu a umístění jednotky, kterou si vyberete. Níže uvedená tabulka ukazuje typické rozpětí měsíčních cen skladovacích jednotek podle velikosti. Například u Delamemisto stojí roční uskladnění bytu o velikosti 2+1 kolem 3000 Kč. Jedná se o cca o 6 metrů kubických. S tím, že společnosti zdarma vaše věci vyzvedne a odveze do bezpečného skladu.

Faktory, které ovlivňují ceny skladovacích jednotek

Typ skladovací jednotky

Typ skladovací služby, který si vyberete, ovlivní cenu a strukturu ceny. Například za vlastní skladovací jednotku nebo přenosnou skladovací jednotku se platí měsíční poplatek. U nich si pronajímáte celou jednotku (bez ohledu na to, jak moc ji využíváte). Musíte také zvážit případné náklady na najmutí stěhováků, kteří vám pomohou s přemístěním vašich věcí do skladu a ze skladu, nebo na odvoz/vyzvednutí přenosné skladovací jednotky. Na druhou stranu, skladovací společnosti na vyžádání (jako je například DelameMisto) fungují jinak. Tyto společnosti vyzvednou vaše věci z vašeho domova a uloží je ve svém skladu. Účtují si měsíční poplatek podobně jako za uskladnění ve vlastním skladu nebo přenosném skladu - ale pouze za uskladněné věci. Obrovskou výhodou je při roční smlouvě vyzvednutí věcí pro Praze zdarma. Následně pak účtují poplatky, které vám vyhovují, ale zpravidla jsou nižší než při najímání stěhovacích firem.

Velikost skladovací jednotky

Jak jsme již zmínili, velikost skladovací jednotky bude mít velký vliv na cenu. Čím větší je skladovací jednotka, tím více bude stát. Při zjišťování cen se však ujistěte, že se díváte na cenu za čtvereční stopu. Možná zjistíte, že sklad 5×5 není o tolik levnější než 5×10, ale získáte dvojnásobný prostor. Pokud tedy hledáte levnou skladovací jednotku, zvolte menší velikost. Pokud však hledáte nejlepší hodnotu, nezapomeňte porovnat cenu za metr krychlový.

Umístění skladovací jednotky

Umístění vaší skladovací jednotky bude také hrát roli při stanovení ceny. Skladovací jednotky v metropolitních oblastech budou obecně dražší než skladovací jednotky umístěné ve venkovských oblastech. Je to proto, že nemovitosti jsou v těchto oblastech obecně dražší a poptávka je vyšší ve velkých městech, kde je jednoduše méně místa, kam mohou lidé ukládat přebytečné věci.

Pohodlí skladovací jednotky

Různé typy skladovacích jednotek nabízejí různé druhy pohodlí. Například samoskladovací jednotka s vjezdem je pohodlnější než jednotka ve čtvrtém patře daleko od výtahu. Dalším příkladem jsou skladovací jednotky na vyžádání a přenosné skladovací jednotky, které mají často podobné měsíční sazby jako samoobslužné skladování, ale mohou si účtovat příplatek za vyzvednutí a doručení, zejména u krátkodobých pronájmů. Tyto a mnohé další faktory pohodlí mohou hrát roli v tom, kolik za skladování zaplatíte. Nebo to neřešte a nechte si odvézt věci do skladu zdarma v Praze od Delamemisto.

Roční období nebo měsíc, kdy si pronajímáte skladovací jednotku

Cenu skladovací jednotky může ovlivnit také roční období. Léto je nejrušnějším obdobím pro skladovací jednotky, protože lidé se stěhují a potřebují někde uložit své věci. V důsledku toho bývají skladovací jednotky v tomto období dražší. Pokud jste flexibilní, můžete poměrně dost ušetřit, pokud se do skladovací jednotky přestěhujete před létem nebo po něm.

Další věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je, že ceny skladovacích jednotek se mohou lišit podle období měsíce. První a poslední týden v měsíci (zejména o víkendech) jsou kvůli vyšší poptávce dražší. Pokud se vyhnete těmto rušnějším obdobím, můžete získat levnější skladovací jednotku a/nebo levnější poplatky za vyzvednutí/doručení (u přenosných skladů a skladů na vyžádání), než se cena opět zvýší.

Pojištění skladovací jednotky

Většina úložných jednotek vyžaduje, abyste si své věci pojistili, a tyto náklady obvykle nejsou zahrnuty v poplatcích za uskladnění. Je to z důvodu ochrany skladovacího zařízení v případě poškození vašich věcí.


Zajímají vás naše další články?
Zpět na výpis článků