Zpět na výpis článků

Jak přestěhovat věci do jiného bytu?

Pokud se stěhujete ze stávajícího bytu do jiného, budete potřebovat přestěhovat i nábytek a další věci z jednoho místa do druhého. Ať už se stěhujete sami, s pomocí přátel nebo s profesionálními stěhováky, je důležité zajistit, aby vše proběhlo hladce. To platí zejména v případě, že v novém bytě budete bydlet ještě předtím, než vám všechny věci dorazí. Postupujte podle těchto tipů, abyste úspěšně přestěhovali své věci do jiného bytu a stali se ideálním nájemníkem.

Jak naplánovat stěhování?

Stěhování do bytu vyžaduje pečlivé plánování, proto je nejlepší začít o těchto věcech přemýšlet co nejdříve.

Jedním z prvních kroků, které je třeba udělat, je zjistit, jaký byt potřebujete. Dáváte přednost snadnému přístupu nebo dalšímu prostoru? Možná to zní jako samozřejmost, ale nezapomeňte si prohlédnout různé čtvrti a získat představu o tom, co by mohlo vašemu životnímu stylu vyhovovat nejlépe. Nebo můžete

Pokud hledáte několik snadných způsobů, jak si tento proces usnadnit, zde je několik nápadů:

#1: Důkladně si prozkoumejte

Pomocí chytrého telefonu nebo notebooku si vyhledejte byty k pronájmu v oblasti, kam se stěhujete, a začněte je kontaktovat co nejdříve. Nezapomeňte se zeptat na možnosti parkování, služby zahrnuté v nájmu atd.

#2: Zkontrolujte recenze

Při hledání bytů k pronájmu nezapomeňte zkontrolovat jejich recenze. Někteří pronajímatelé a budovy jsou lepší než jiné. Recenze vám mohou pomoci snadno se vyhnout výběru špatného místa.

#3: Shromážděte si věci

Když najdete byt, který má správné vybavení a polohu, a pronajímatel provede kontrolu nájemce, začněte tím, že shromáždíte všechny věci, které si chcete vzít, a naskládejte je na jedno místo. Může to být volný pokoj, sklep nebo jakékoli jiné místo, kde se můžete rozprostřít. Po shromáždění věcí na volném prostranství začněte nejprve s těmi nejdůležitějšími: rodinnými památkami, nenahraditelnými dokumenty, jako jsou rodné listy a oddací listy, pasy (vezměte si originály) a fotografiemi (ty nejprve digitalizujte!). Poté postupujte podle kategorií ostatních věcí.

#4: Uspořádejte své věci

Než začnete balit, udělejte si pořádek. Každou krabici označte něčím, co identifikuje, co je uvnitř a kam to patří (např. obývací pokoj nebo kuchyň). Až dorazíte na nové místo a začnete vybalovat, bude to mnohem snazší. Přebytečné věci můžete uskladnit do osobních skladů Delamemisto.cz, které v rámci Prahy zdarma odveze vaše věci do skladu. V klidu a bez stresu věci vyzvedne a bezpečně uloží do osobního skladu.

#5: Odstraňte nábytek z cesty

Než na ně naložíte krabice nebo jiné předměty, odsuňte nábytek z cesty. S pohovkami a stoly se bude špatně hýbat, jakmile se na ně navrší krabice!

#6: Připravte se na to, že budete žít z krabic

Předem si sbalte dostatek oblečení, abyste nemuseli při vybalování v novém bytě prát. Promyslete si všechny věci, které "musíte mít" ihned po stěhování, a zabalte je do samostatné tašky nebo krabice. Tyto předměty si odložte stranou.

#7 Pečlivě zabalte křehké předměty

Nádobí a sklenice balte ručně rathe. A pokud se chcete vyhnout rozbití, zvažte, zda do krabic nedávat obzvláště křehké předměty.

#8 Mějte po ruce pytle na odpadky

Buďte připraveni vyhodit nebo recyklovat předměty, které již nepotřebujete. A ujistěte se, že víte, jak likvidovat nebezpečné materiály, jako jsou barvy, čisticí prostředky na bázi oleje, baterie atd. Ty by se nikdy neměly vyhazovat s běžným odpadem.

#9: Ukliďte své věci

Vyplňte všechna prázdná místa novinami, balicím papírem nebo bublinkovou fólií, abyste je dodatečně vypolstrovali.

#10: Uzavřete a označte krabice

Krabice pevně uzavřete balicí páskou, aby byly předměty při přepravě v bezpečí. Krabice také označte permanentním fixem, abyste vy a/nebo stěhováci věděli, kam je máte v novém bytě umístit.

#11: Vyzvedněte si věci z osobního mini skladu

Pokud máte své věci u poskytovatele skladování, který vám věci přiveze jako je DelameMisto, j, domluvte si schůzku, aby vám potřebné věci byly doručeny na nové místo. Pokud jsou vaše věci v samoobslužném skladu, vyhraďte si ve svém nabitém rozvrhu čas na jejich vyzvednutí.

#12: Metodicky vybalujte

Po příjezdu na místo určení vybalujte jednu krabici po druhé. Začněte s věcmi, které jsou pro život na novém místě nejdůležitější. Snažte se ale také dokončit vybalování jedné místnosti, než začnete s další.


Zajímají vás naše další články?
Zpět na výpis článků